استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems

استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems

استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems

اخیراً انجمن مهندسین گرمایش، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) استاندارد جدیدی را با نام ASHRAE 514 معرفی کرده است. این استاندارد، حداقل الزاماتی را برای مدیریت ریسک‌های مرتبط با آب در ساختمان‌های تحت اشغال انسان به غیر از خانه‌های یک‌خانوار فراهم می‌کند.

ASHRAE 514، به طور ویژه برای مدیریت ریسک‌های مرتبط با خطرات فیزیکی، شیمیایی و میکروبی ارائه حداقل الزامات را فراهم می‌کند و آزمایش برای شناسایی لژیونلا و سودوموناس را الزامی می‌سازد.

این استاندارد، گسترشی از ASHRAE 188 است که تنها به لژیونلا اختصاص داشت. این چارچوب راهی را برای توسعه برنامه‌های مدیریت آب به منظور مقابله با بیماری‌ها و خطراتی که به مسائل ایمنی و بهداشت عمومی تبدیل می‌شوند، ارائه می‌دهد.

اجرای این استاندارد ممکن است چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما تمرکز بر اقدامات کنترلی می‌تواند به ساده‌سازی برنامه‌های مدیریت و آزمایش کمک کند. برای مثال، L. pneumophila عامل بیشتر موارد بیماری لژیونرها در ایالات متحده و اروپا است.

برای مخاطرات فیزیکی، این استاندارد بر خطر سوختن تمرکز دارد و برای خطرات شیمیایی، بر مواردی که قبلاً در مقررات EPA یافت شده است، تأکید می‌کند. ضمناً، آزمایش برای میکروب‌هایی اضافی از جمله سودوموناس، مایکوباکتریوم و کل باکتری‌های هوازی هتروتروف را پیشنهاد می‌دهد.

ASHRAE 514 دامنه الزامات را گسترش می‌دهد و شامل هر مرحله از مدیریت ساختمان از طراحی و ساخت تا اشغال می‌شود. این استاندارد همچنین عوامل خطر را گسترش می‌دهد و در موارد خاص، کنترل خطر برای تمام سیستم‌های آب ساختمان اعمال می‌شود، نه فقط برای آب آشامیدنی.

در نهایت، اجرای استانداردهای ASHRAE 188 و 514 می‌تواند به پرسنل کمک کند تا اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهند و از اتهامات احتمالی غفلت جلوگیری کنند.

 

Risk Management for building water systems

ANSI/ASHRAE Standard 514, Risk Management for Building Water Systems: Physical, Chemical, and Microbial Hazards, establishes minimum requirements for managing risk associated with building water systems and provides a framework for the systematic development of water management programs, from design and construction to occupancy, including post-occupancy modifications and renovations.
The standard is intended for use by owners and managers of human-occupied buildings and those involved in the design, construction, installation, start-up, operation, maintenance, and service of centralized building water systems and components.
Standard 514 is consistent with the structure and methodology of ASHRAE Standard 188 and requires its use for legionellosis risk management. Implemented together with ASHRAE Guideline 12, these standards address the need for management of overall risk from physical, chemical, and microbial hazards
associated with building water systems.

دانلود رایگان استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems

اما باردیگر ما در ایران کنفتک این مجموعه بسیار ارزشمند استاندار 514 اشری Risk Management for building water systems را به صورت کاملا رایگان برای شما همراهان عزیز گرداوری کرده ایم تا بتوانید به راحتی به استاندارد های روز دنیا دسترسی داشته باشید.

استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems

در بالا نمونه قیمت یک بخش از این استاندارد ها رو می توانید ملاحظه کنید.

برای دریافت فایل کامل این کتاب در پایین همین مطلب و در بخش دیدگاه ایمیل خود را ثبت کنید .

در صورت ثبت درخواست در اسرع وقت (حداکثر یک روز کاری) به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. 

نمونه ایی از صفحات استاندار 514 اشری (Risk Management for building water systems) را در این عکس می توانید ببینید.

Sample of Risk Management for building water systems

مقالات مرتبط با استاندار Chemical, and Microbial Hazards Risk Management for building water systems:

1- معرفی اشری

2- دانلود تمام استاندارد های BS IEC سال 2022

3- استاندارد 55 اشری thermal environmental conditions for human occupancy

4- هندبوک اشری Thermal Guidelines For Data Processing Environments 5th 

5- دانلود رایگان استاندارد ASME B30.2 OVERHEAD AND GANTRY CRANES نسخه 2022

6- دانلود رایگان استاندارد ASME A112.14.3 HYDROMECHANICAL GREASE INCEPTORS نسخه 2022

7- منبع

ایران کنفتک
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • mahdi 23 اسفند 1402 / 11:59 ق.ظ

  با سلام و تشکر از لطف شما

  • ایران کنفتک 23 اسفند 1402 / 12:13 ب.ظ

   سلام
   فایل استاندارد 514 اشری Risk Management for building water systems برای شما ارسال شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *